Відзначили пам’ять одного з покровителів ВДС – святого рівноапостольного Кирила, учителя слов’янського

У вівторок, 27 лютого 2024 року, у Волинській духовній семінарії молитовно відзначили день пам’яті святого рівноапостольного Кирила, учителя слов’янського – одного з покровителів духовної школи Волині.

Божественну літургію з нагоди свята очолив проректор із виховної роботи ВДС ієромонах Кирил (Видрич), який цього дня відзначає день небесного покровителя. Йому співслужили викладачі семінарії у священному сані.

У вітальному слові ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський) привітав ієромонаха Кирила з днем Ангела та побажав йому Божого благословіння у монашеському житті та трудах на славу святої Церкви.

Нагадаємо, що святий Костянтин (Кирило – чернече ім’я святого) вирізнявся винятковими здібностями, виховувався разом з малолітнім імператором Михайлом ІІІ. Він вивчав граматику, арифметику, музику, астрономію, філософію, риторику. Знайомство з творами святителя Григорія Богослова викликало у нього захоплення богослов’ям. Молодий філософ завжди перемагав у диспутах з іновірцями, захищаючи християнське віровчення.

Подальше життя святий Костянтин присвятив Богу і разом із своїм братом святим Мефодієм жив у монастирі, готуючись до апостольського служіння. Святі брати сприяли поширенню християнства серед хозар, у Болгарії, Моравії (сучасна Чехія) та Панонії (сучасна Угорщина). Святий Костянтин створив слов’янський алфавіт, відомий під назвою “кирилиця”, та переклав святе Євангеліє з грецької мови на слов’янську. Рівноапостольні Костянтин і Мефодій переклали слов’янською мовою Апостол, Псалтир,Часослов, Служебник, ввели богослужіння для слов’янських народів рідною мовою.

Великі християнські вчителі зустріли шалений опір латинського духовенства, яке доводило, що богослужіння слід звершувати лише трьома мовами – єврейською, грецькою та латиною.

Святий Костянтин помер 14 лютого 869 року на 42-му році життя у Римі, прийнявши перед смертю чернечий постриг з ім’ям Кирило. Він заповідав брату продовжити поширення Слова Божого серед слов’янських народів.

Переглядів: 320