У бібліотеку ВДС подаровано книгу коротких життєписів Собору святих Київської духовної академії

У середу, 6 березня 2024 року, перший проректор Київської духовної академії і семінарії протоієрей Сергій Ющик відвідав із робочим візитом Волинську духовну семінарію.

Для бібліотеки ВДС отець Сергій подарував збірку проповідей, статей і есе ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра, а також книгу коротких життєписів святих, які входять до собору святих КДА. Книга присвячена 100-літтю від дня народження протоієрея Петра Влодека (1924-2017) – першого ректора відродженої Київської духовної семінарії та багатолітнього ректора Волинської духовної семінарії.

Водночас, ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський) подарував для бібліотеки КДАіС черговий випуск Церковно-історичного збірника Волинської духовної семінарії.

Нагадаємо, що Собор святих Київської духовної академії – це подвижники благочестя з числа викладачів та випускників Київських духовних шкіл, які просяяли тут від заснування в 1615 р. Київської братської школи. Усіх їх об’єднує загальне «місце подвигу» та загальна «школа» — освітні традиції, які передавалися із покоління в покоління, незважаючи на зміни статусу навчальних закладів.

До Собору належать 72 подвижники, які просіяли у різних чинах: святителі, преподобні, мученики та сповідники. Це вихідці з різних регіонів України та багатьох інших країн, які несли світло євангельського вчення аж до краю землі (Діян. 1:8).

Серед них є предстоятелі Помісних Православних Церков, відомі богослови та аскети, а також миряни, які ціною власного життя засвідчили свою віру.

Дана збірка життєписів пропонується усім, хто цікавиться минулим Київських духовних академії і семінарії та загалом традиціями богословської освіти в Україні. Але особливим чином книга адресована студентам духовних шкіл, адже життя їх святих попередників — це заклик ревно слідувати їх стопами, осягати богословські науки і зростати в благочесті. А головне — слідувати за Христом, відгукуючись на Його поклик.

Книга є важливим джерелом для вивчення історії Київських духовних шкіл, а також для інтелектуального збагачення та підвищення рівня духовної культури.