30-літня традиція читання Неусипного Псалтиря у Волинській духовній семінарії

У понеділок, 18 березня 2024 року, в перший день Великого посту, студенти і викладачі Волинській духовній семінарії розпочали читати Неусипний Псалтир.

Першу кафізму прочитав ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський).

“Читання Неусипного Псалтиря у Волинській духовній семінарії започаткував нині вже покійний почесний ректор ВДС протоієрей Петро Влодек у далекому 1994 році. Цю традицію ми зберігаємо ось уже 30 років. Свята Чотиридесятниця – це особлива пора, коли ми посилюємо свою молитву до Бога. А оскільки Псалтир займає особливе місце у богослужінні Православної Церкви, то читаючи цю священну книгу, ви, як майбутні пастирі Церкви, привчаєте себе до молитви”, – звернувся до вихованців семінарії архімандрит Євменій.

Згідно з незмінною традицією луцької духовної школи, впродовж усієї Чотиридесятниці студенти і викладачі семінарії цілодобово і безперервно будуть прочитувати увесь Псалтир, поминаючи імена живих і померлих православних християн, відповідно до поданих людьми записок.

Як і в попередні роки, під час читання Неусипної Псалтирі буде лунати особлива молитва за здоров’я українських військових, біженців, волонтерів і всіх, хто постраждав від війни.

Крім того, буде піднесена молитва за упокій спочилих українських військових та мирних жителів, які загинули під час російської агресії проти України.

Цілодобове читання Псалтиря триватиме до Великої середи – 1 травня 2024 року.

Подати записки можна у приміщенні Волинської духовної семінарії за адресою: м. Луцьк, вул. Драгоманова, 26.

Нагадаємо, що цілодобове читання Псалтиря є давньою чернечою традицією. Псалтир – одна з книг Святого Письма. Це духовна поезія царя Давида, сповнена молитов та пророцтв, повчань та каяття. Псалми є основою богослужіння, а Псалтир – абеткою молитви.

Телефон для довідок: +380 (332) 724881 +380 (97) 4122368