Викладачі ВДС беруть участь у щорічній Всеукраїнській молодіжній конференції УПЦ

Із благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у понеділок, 15 червня 2020 року, на Херсонщині розпочала роботу XVIII Всеукраїнська конференція голів і представників молодіжних єпархіальних відділів. Про це повідомив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Із благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла у роботі форуму беруть участь викладачі Волинської духовної семінарії ієромонах Ілля (Вишневський), який є головою Молодіжного відділу Волинської єпархії, та протоієрей Степан Ярема.

«Курсами підвищення кваліфікації» називають самі священнослужителі 5-денні Всеукраїнські форуми, які вже дев’ятий рік поспіль навесні та восени проводяться Синодальним відділом УПЦ у справах молоді. Проведення нинішньої конференції з огляду на карантинні заходи безпеки до останнього залишалося під питанням, але 12 червня з курортних закладів було знято обмеження, і понад 100 учасників з усіх регіонів України змогли прибути в селище Лазурне на Херсонщині.

Нинішній форум зокрема покликаний проаналізувати досвід життя парафій в умовах пандемії, осмислити сучасні виклики, які постають сьогодні перед церковною громадськістю. Також до розгляду запропоновані теми діяльності православних загальноосвітніх шкіл та окремих класів, досвід виховання молоді в духовних навчальних закладах, функціонування молодіжних організацій у період карантину тощо. З огляду на це до участі в роботі конференції запрошені ректор Київської духовної семінарії та академії єпископ Білогородський Сільвестр та віцеректор Полтавської місіонерської духовної семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін.

Відкриваючи форум, голова Синодального молодіжного відділу УПЦ архієпископ Обухівський Іона передав учасникам благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї Україні Онуфрія, який завжди наголошує на необхідності роботи з молоддю та постійних пошуків нових форм у цій роботі.

Було також зачитано вітальне слово від митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна. Далі робота конференції продовжилася в форматі доповідей, і зокрема пролунав виступ першого заступника голови Синодального молодіжного відділу архімандрита Іоасафа (Перетятька) «Комплекси, шаблони, звички. Як це впливає на наше життя».

Наступні чотири дні буде присвячено презентаціям діяльності молодіжних відділів та нових проектів, обговоренню проблемних питань та обміну досвідом. Завершиться форум у п’ятницю, 19 червня, Божественною літургією в Свято-Олексіївському храмі с. Лазурне.

Переглядів: 90