Студенти ВДС помолились за упокій настоятельки Кременецької Богоявленської жіночої обителі Маріонілли (Панасюк)

У понеділок, 22 березня, з благословіння ректора Волинської духовної семінарії архімандрита Євменія (Михалевського) студенти ВДС звершили заупокійну літію за упокій душі новопредставленої настоятельки Кременецької Богоявленської жіночої обителі Маріонілли (Панасюк).

Очолили богослужіння голова Молодіжного відділу Волинської єпархії архімандрит Ілля (Вишневський) та проректор із виховної роботи ВДС ієромонах Кирил (Видрич).

Нехай Господь упокоїть вірну рабу Свою новопреставлену ігуменю Маріоніллу в Вічних обителях праведних.

Нагадаємо, що відспівування новоспочилої матінки-настоятельки відбудеться сьогодні у вівторок, 23 березня, в Богоявленському храмі Кременецької обителі, після завершення уставного богослужіння.

Некролог

Народилася ігуменя Маріонілла (в миру Марія Петрівна Панасюк) в селі Обич Шумського р-ну Тернопільської обл. в сім’ї благочестивих батьків Петра і Неоніла 20 січня 1933 року, в день пам’яті св. Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна.

З благословення батьків, Марія в 17-річному віці, у 1950 році, вступає в число насельниць Свято-Нікольського жіночого монастиря в селі Обич.

У 1953-му, після закриття радянською владою Обичської обителі, перейшла до Кременецького Богоявленського монастиря, в якому несла послух 6 років. У 1959-му році Кременецька обитель також була закрита владою, і матінка разом з іншими начальницями монастиря переїхала в Корецький Свято-Троїцький жіночий монастир. У цій обителі вона прийняла чернечий постриг 5 квітня 1983 року.

26 серпня 1990 року, після рішення держави про повернення Кременецького Богоявленського монастиря Церкві, монахиня Маріонілла разом з декількома сестрами повернулася до Кременця для відродження рідної обителі.

Ігуменя Маріонілла двічі відвідала Святий Град Єрусалим.

У 1993 році вона була нагороджена наперсним хрестом.

6 листопада 1996 року архієпископом Тернопільським і Кременецьким Сергієм черниця Маріонілла була возведена в сан ігумені Кременецької Богоявленської обителі.

У 2000 році з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви матінка була нагороджена правом носіння хреста з прикрасами.

У 2001 році вона була удостоєна ордена великомучениці Варвари, а 21 січня 2010 року – ордена Почаївської ікони Божої Матері.

17 лютого 2021 року, на честь 30-річчя несення ігуменського послуху, під час архіпастирського відвідування обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій удостоїв матінку ігуменю ордена преподобного Іова Почаївського.

Проживши довге і подвижницьке життя, матінка Маріонілла до останнього дня ревно дотримувалася правил чернечого життя і церковного уставу. Ці якості вона поєднувала з любов’ю до сестер і щирою гостинністю до всіх прочан і гостей ввіреної їй обителі.

Відійшла до Господа матінка ігуменя, удостоївшись мирної та безболісної смерті, прийнявши таїнства Соборування і Святого Причастя Тіла і Крові Христових. Напередодні своєї смерті вона простилась з усіма сестрами обителі, надавши їм своє ігуменське благословення.