Проректор ВДС взяв участь у Міжнародній науковій конференції в Польщі

14-17 жовтня у Свято-Онуфріївському Яблочинськлму чоловічому монастирі Люблінського воєводства (Польща) відбулась міжнародна наукова конференція «Велике повернення. Про твори мистецтва, бібліотечні колекції, архіви та святість польського православ’я, втрачених і вивезених під час Першої та Другої світових воєн». Про це повідомляє прес-служба Польської Православної Церкви.

Як повідомляють організатори, метою конференції було звернути увагу на наявну та втрачену православну спадщину як невід’ємний елемент польської культури, яка протягом століть створювала унікальну культурну специфіку колишньої Республіки Польща.

У науковому заході взяли участь видатні дослідники з Вільнюса, Москви, Санкт-Петербурга, Мінська, Бреста, Острави, Львова, Луцька, які представляли такі наукові центри, як Інститут литовської мови, Російську академію наук, Бібліотеку РАН, Музей давньоруської культури і мистецтва ім. Андрія Рубльова, Мінську духовну академію, Національний історичний архів Білорусі, Мінську музичну академію, Остравський університет, Львівську музичну академію ім. Миколи Лисенка, Національний музей у Львові, Волинську духовна семінарію.

Крім того, на заході були присутні також і польські вчені з Варшавського університету, Ягеллонського університету, Гданського університету, Університету Бидгоща, Білостока, Люблінського католицького університету та Християнської духовної академії, Підляського науково-дослідного інституту, Національного музею у Варшаві, Національного музею у Кракові, Музею Холмської землі, Музею ікон у Варшаві та ін.

У ході конференції проведено вісім наукових сесій, під час яких було виголошено 35 доповідей на тему: мистецької спадщини польського православ’я, чудотворних і шанованих ікон, монументального живопису, церковної архітектури, рукописної кириличної традиції колишньої Республіки Польща, музичних рукописів, спроби реконструкції музичної традиції Польської Православної Церкви, долі церковних дзвонів, музейних колекцій, архівних зібрань, діяльності з охорони пам’яток та ін.

Зокрема проректор із наукової роботи Волинської духовної семінарії протоієрей Олександр Федчук виступив із доповіддю “Турковицька ікона Божої Матері: український слід великої святині Холмщини”.

Конференція не обмежувалася лише науковими сесіями, її програма включала також культурно-мистецькі заходи.

 

Переглядів: 73