ПРЕСТОЛЬНИЙ ПРАЗНИК ВОЛИНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ СЕМІНАРІЇ 2024

У п’ятницю, 24 травня 2024 року, з нагоди престольного свята храму Волинської духовної семінарії на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія учителів слов’янських було звершено святкову Божественну літургію.

Очолив урочисте архієрейське богослужіння керуючий Волинською єпархією Високопреосвященніший митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл.

Архіпастирю також співслужили: ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський), проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), завідувач канцелярії єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), проректор з виховної роботи архімандрит Кирил (Видрич), проректор із наукової роботи протоієрей Олександр Федчук, голова Молодіжного відділу архімандрит Ілля (Вишневський), благочинний Луцького центрального округу протоієрей Олександр Богданов, голова Просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, секретар Педагогічної ради ВДС ієрей Павло Чамахуд, а також викладачі духовної школи Волині у священному сані.

Під час Малого входу, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, з нагоди Дня небесного покровителя та престольного свята ВДС проректор із виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич) був возведений у сан архімандрита.

Літургійні піснеспіви виконували семінарський чоловічий хор під керівництвом викладача ВДС Олександра Цюрика та молодіжний хор “Покров” під керівництвом Ірини Гайдучик.

Під час Літургії було піднесено молитву за мир в Україні та військових ЗСУ, а також викладачів і студентів ВДС.

У своїй проповіді Владика Нафанаїл подякував викладацькій корпорації за труди у справі духовного виховання майбутніх пастирів Христової Церкви, побажав студентам ревності у навчанні, а також нагадав, що святі рівноапостольні Кирил і Мефодій принесли для слов’янських народів не лише писемність, але й звістку про Воскреслого Христа та світло Євангельської істини.

У свою чергу, ректор ВДС архімандрит Євменій подякував Архіпастирю за посилену молитву і підтримку духовної семінарії у непростий період її існування та від імені викладачів і студентів подарував квіти.