Клірик Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій (Бакопулос) поспілкувався зі студентами ВДС

14 вересня у житті Волинської духовної семінарії відбулася цікава і доволі знакова подія – із майбутніми душпастирями зустрівся клірик Кіпрської Православної Церкви архімандрит Нектарій (Бакопулос), який є настоятелем храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього у селі Аска (Кіпр), а також виконує послух секретаря Тамасосської й Оринійської єпархії Кіпрської Православної Церкви.

Цими днями отець Нектарій перебуває з візитом в Україні, отож, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, він, перебуваючи у Волинській єпархії, зустрівся із викладачами та студентами ВДС.

Супроводжував отця Нектарія заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Варто зауважити, що попри позицію предстоятеля Кіпрської Православної Церкви архієпископа Хризостома ІІ, керуючий Тамассоською та Оринійською єпархією митрополит Ісая належить до числа тих семи єпископів Кіпрської Церкви, які підтримують позицію саме канонічної Української Православної Церкви та її Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. До слова, перебуваючи на Волині, архімандрит Нектарій відвідав села Раків Ліс, Нуйно і Бронницю, при чому у селі Раків Ліс він взяв участь в освяченні храму, побудованого замість захопленого прихильниками “ПЦУ”.

У зустрічі отця Нектарія зі студентами ВДС взяв участь вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій та ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський).

Лекція, яку отець Нектарій прочитав майбутнім душпастирям стосувалася саме теми священства, покликання до нього, а також такої важливої теми як місіонерське служіння для молоді.

Архімандрит Нектарій розповів про свій життєвий шлях і про те, як він віднайшов у собі покликання до священства і монашества. Так, спочатку він мріяв стати лікарем, але ще старшокласником відчув покликання до священничого служіння і чернечих подвигів. Втім, його духівник спочатку не благословив цього починання. Разом із тим, вищу освіту отець Нектарій здобув не на медичному, а на богословському факультеті, відслужив у армії, і вже у 23 роки таки здійснив свою мрію. “Мій духівник тоді сказав, що тепер це моє бажання є більш зрілим і виваженим, і дійсно я зберіг його”, – розповів духівник. Отож, він побажав семінаристам плекати це покликання, яке привело їх до духовної школи, та бути уважними до себе та свого духовного життя.

Щодо такої цікавої теми як пастирська та місіонерська робота із молоддю, то архімандрит Нектарій розповів про свій власний досвід такої діяльності, а також дав семінаристам кілька порад. У молодих людей, наголосив він, є дуже багато запитань, їх цікавить багато речей, зокрема, спорт та музика, отож священник повинен вміти дати відповіді на ці запитання, та вміло керувати молодими людьми, проявляючи увагу та любов: “І при цьому тримати певну відстань між собою і молодими людьми, і тоді вони його полюблять і повірять йому”.

Розповів отець Нектарій і про власний досвід молодіжної роботи. “У нас в єпархії є навіть спеціальний заклад, де молоді люди зустрічаються, спілкуються, займаються спортом, навіть грають в певні електронні ігри. Разом із тим, там проводяться і духовні бесіди, ми залучаємо православних молодих людей до активної і свідомої участі в літургічному житті Церкви”, – розповів архімандрит Нектарій.

Звісно, найцікавшою частиною зустрічі була можливість поспілкуватися із гостем, отож присутні мали можливість задати отцю Нектарію свої запитання. Вони стосувалися різних тем – духовного життя, проблем які турбують сучасну Православну Церкву і навіть особливостей життя та служіння священників Кіпрської Православної Церкви.

Зокрема, щодо духовного життя отець Нектарій зауважив, що доволі позитивною і потрібною його складовою є часте Причастя святих Христових Тайн. “У нас, на моєму приході ми в суботу навіть служимо спецальну Літургію для молоді, і гарною практикою є, коли за нею молоді люди причащаються. Підготовка – це піст у середу і п’ятницю, сповідаються ті, хто відчувають за собою певні гріхи, які тяготять совість”, – розповів отець Нектарій. Наголосив він і на важливості такої складової духовного життя як молитва, при чому зауважив, що практика Ісусової молитви є можливою і дуже корисною і для мирян.

Що ж до актуальних проблем, які на жаль, турбують Вселенську, і особливо нашу Українську Православну Церкву, то архімандрит Нектарій порадив особливо не перейматися ними. “Ви повинні знати, що ви – на правильному шляху. Тому тримайтеся істинної канонічної Української Православної Церкви, вашого Предстоятеля Митрополита Онуфрія і ваших єпископів… Я був у цих ваших селах, де люди втратили свої храми, бачив їхній біль, і це дає змогу побачити, яку помилку зробив патріарх Варфоломій“, – наголосив він.

Питань, до слова, було дуже багато, отож зустріч затягнулася майже до ночі, втім ніхто не відчував втоми, навпаки – усі отримали величезну духовну наснагу.

Насамкінець, викладачі та студенти ВДС зробили із отцем Нектарієм спільне фото, після чого він подарував семінаристам у благословення іконки Спасителя.

Костянтин Олексюк

Переглядів: 519