Випускний акт 2023 у Волинській духовній семінарії (ФОТО, частина 1)

У вівторок, 6 червня 2023 року, з нагоди випускного акту Волинської духовної семінарії було звершено Божественну літургію у храмі святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Очолив урочисте богослужіння з благословіння керуючого Волинською єпархією високопреосвященнішого Нафанаїла, архієпископа Волинського і Луцького, вікарний владика і викладач ВДС єпископ Камінь-Каширський Афанасій.

Його преосвященству співслужили: ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський), проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), а також викладачі і співробітники духовної школи у священному сані.

Звертаючись до випускників, владика Афанасій закликав не закопувати безцінні духовні знання, здобуті у Волинській духовній семінарії, подібно до того як це зробив нерозумний євангельський раб.

“Сьогоднішня подія свідчить про те, що наша духовна семінарія живе і готує достойних пастирів Христової Церкви”, – зауважив ректор ВДС архімандрит Євменій.

“Хочу побажати випускникам великої мужності, тому що ми живемо у непростий час. І ваше навчання теж проходило у важких обставинах. Перші два роки ви навчались в умовах пандемії коронавірусу, а останні – в умовах повномасштабної війни. Але незважаючи на це, закликаю вас твердо стояти у вірі Христовій і не піддаватися на сучасні спокуси. Слід зауважити, що наші викладачі докладали максимум зусиль, щоб передати вам богословські знання, свій пастирський досвід і живу віру. Сподіваємося, що ці настанови стануть вказівником у вашому духовному житті. Крім того, здобутими знаннями ви повинні ділитись з іншими людьми, щоб допомогти їм знайти дорогу до Бога. Ваше духовне життя хай буде живою проповіддю для тих, хто буде поруч із вами: чи це ваші прихожани, чи це ваші близькі, рідні, знайомі – всі будуть дивитись на те, як ви випускники, проводите духовне життя, молитесь, відвідуєте храм, постуєте, і т. д. Тому просимо вас не посоромити нашу духовну школу”, – закликав отець ректор.

“Час летить дуже швидко і ми зі студентами особливо згадуємо ті моменти, коли вперше прийшли до семінарії. Ми ще тут нічого не знали. Однак, за чотири роки ці стіни стали для нас рідними. Вони дали нам можливість навчитись молитви, терпінню, вихованню якостей справжнього християнина”, – сказав слова подяки староста 4-го курсу Ілля Воронюк.

Зауважимо, що для отця ректора цьогорічні випускники подарували митру.

Під час Літургії було піднесено молитву за перемогу українського війська та настання миру в Україні. Крім того, помолились за спочилих ректорів, викладачів і студентів Волинської духовної семінарії.

Після звершення подячного молебню, цьогорічним випускникам було вручено дипломи бакалаврів з православного богослов’я.