Вийшов із друку 3-й випуск “Церковно-історичного збірника Волинської духовної семінарії”

Напередодні нового 2023 року підготовано 3-й випуск «Церковно-історичного збірника Волинської духовної семінарії».

Крім представників ВДС (архім. Феофан (Кирилюк), прот. Вадим Лебедь та прот. Олександр Федчук), авторами цьогорічного збірника стали знані науковці Святослав Терський, Антоній Миронович, Дмитро Вєдєнєєв та Юрій Данилець.

Київську духовну академію одразу двома статтями представив вчений секретар архім. Митрофан (Божко).

До укладання збірника долучилися священнослужителі Мукачівської (прот. Олександр Монич), Олександрійської (прот. Євген Гуменюк), Сарненської (прот. Павло Дубінець), Вінницької (прот. Назарій Давидовський) єпархій УПЦ та історики-краєзнавці Геннадій Гулько, Володимир Підгайко і Сергій Гвоздіковський.

Завдяки шанованому А. Міроновичу, який представляє Польщу, збірник знову можна назвати міжнародним.

Теми поміщених у збірнику матеріалів обіймають собою різні напрямки церковної історії та суміжних дисциплін. Тут знаходимо статті з вітчизняної церковної історії та локальні студії на цю тему, біографічні матеріали, церковну археологію та історію церковного мистецтва, а також – канонічне право. Вже традиційною для збірника стала публікація джерел.