Відкрита лекція у ВДС: розмовляли про сучасне проповідництво

У середу, 15 березня 2023 року, у Волинській духовній семінарії для майбутніх пастирів Церкви було прочитано відкриту лекцію про проповідь у сучасному світі. Лектором виступив викладач ВДС, настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Борохів протоієрей Олександр Кратюк.

Отець Олександр зазначив, що у сучасному світі проповідь відіграє велику роль.

“Першим проповідником був Ісус Христос. Після Нього цей дар перейняли апостоли. Проповідь завжди була важкою справою, адже на шляху пастира є багато спокус, що заважають проповідувати. Однак ми повинні переступати через ці випробування та продовжувати євангельську проповідь, тому що проповідь – це невід‘ємна частина богослужіння, це висота духовності до якої ми повинні прагнути. Проповідь має лунати так, щоб зацікавити людей змінити своє життя”, – розповів протоієрей Олександр.

Викладач також закликав вихованців семінарії читати твори святих отців, особливо святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста, які є зразками для наслідування у православній гомілетиці.

Наостанок протоієрей Олександр розповів студентам духовної школи Волині про складові проповіді та відповів на запитання.