У Волинській духовній семінарії звершили першу в 2023 році Літургію Ранішосвячених Дарів

У середу першого тижня Великого посту, 1 березня 2023 року, ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський) звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у семінарському храмі на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Йому співслужили проректор із виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич), а також викладачі ВДС у священному сані.

Постові піснеспіви виконував хор вихованців ВДС під керівництвом викладача семінарії Олександра Цюрика.

Нагадаємо, що Літургією Ранішосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній Літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.