У Волинській духовній семінарії розпочався ювілейний 2023-2024 навчальний рік

У п’ятницю, 1 вересня 2023 року, у Волинській духовній семінарії, з благословіння керуючого Волинською єпархією митрополита Нафанаїла, розпочався ювілейний 2023-2024 навчальний рік. 

Справа у тім, що після усім відомих подій 1992 року, коли кафедральний Свято-Троїцький собор міста Луцьк, в результаті силового захоплення, було відібрано в законних правовласників новоутворонею розкольницькою конфесією УПЦ КП, втрачені були також приміщення Волинської духовної семінарії. Після цього духовна школа певний період часу перебувала в невеличкому підсобному приміщенні (будиночку сторожа) на території Свято-Покровського храму міста Луцьк.

Однак, через певний період часу, на потреби духовної семінарії міська влада віддала в оренду приміщення старого римо-католицького монастиря домініканського чернечого ордену по вулиці Драгоманова, 26. Будівля була у жахливому стані і це змусило керівництво Волинської єпархії УПЦ силами студентів та викладачів ВДС проводити ремонтно-реставраційні роботи, які тривають і понині.

Саме 30 років тому, у далекому 1993 році, розпочався перший навчальний рік ВДС у новому приміщенні – колишньому Домініканському монастирі. До речі, нинішній ректор семінарії архімандрит Євменій (Михалевський) був один із першокурсників 1993-1994 навчального року.

Цьогоріч “свято знань” духовної школи Волині розпочалось із Божественної Літургії, яку очолив ректор ВДС. Йому співслужили проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), проректор із виховної роботи ієромонах Кирил (Видрич), секретар Педагогічної ради ієрей Павло Чамахуд, голова Молодіжного відділу Волинської єпархії архімандрит Ілля (Вишневський), голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, класні наставники і викладачі у священному сані.

Богослужбові твори виконував семінарський хор під керівництвом викладача ВДС Олександра Володимировича Цюрика.

Після Молебню перед початком навчання архімандрит Євменій звернувся до студентів:

“У сьогоднішній день ми закликаємо благословення Господнє на працю, яка є найголовнішою – працю духовного збагачення, піднесення і преображення. Усе це нам дає наша духовна школа – Волинська семінарія.

Завдання будь-якої духовної школи – це готувати майбутніх пастирів Церкви. І ми, викладачі, відчуваємо велику неміч і відповідальність перед Богом, тому просимо Його допомоги, Його сили і благодаті аби Він допоміг достойно пройти нелегкий шлях духовного навчання та виховання майбутніх православних священників.

Ми живемо у складний час великих випробувань, які переживає наша держава Україна і наша Церква. Ми підносимо молитви, щоб Господь укріпив наш народ, вірян і воїнів у час випробувань, які випали на нашу долю.

Також хочу звернутись до першокурсників, які сьогодні долучились до нашої семінарської сім’ї. Для вас цей день є надзвичайний і трепетний, адже ви стали на шлях майбутнього служіння Церкві Христовій. Сьогодні ви стали на дорогу, якою йшли і святі апостоли, і святителі та праведники, що проповідували людям Євангеліє. З цього моменту ви є студентами Волинської духовної семінарії у повному розумінні цього слова. Саме тому від вас вимагається достойна поведінка і благочестя. Також пам’ятайте, що найголовнішою аудиторією у нашій духовній школі є храм Божий, тому привчайте себе до молитви, церковних таїнств, полюбіть Святе Письмо, твори святих отців і слухайте поради духовних наставників, зростаючи духовно”.

Також у цей день ректор привітав класного керівника першого курсу протоієрея Олександра Кратюка з 30-літнім ювілеєм викладацької діяльності у Волинській духовній семінарії.

Наостанок було зроблено спільне фото та відбулось спілкування вихованців із класними наставниками.

Переглядів: 1122