У вівторок, 14 березня 2023 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корпус №45) відбулось відкриття ХІІ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі». Наукове зібрання було організоване Київською духовною академією і семінарією.
Відкриваючи пленарне засідання владика ректор привітав присутніх з початком роботи щорічної студентської конференції. Після цього заслужений професор КДА митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія до організаторів та учасників конференції.
Далі, відповідно до порядку денного засідання, із доповіддю на тему: «Преподобний Антоній Печерський і традиції ісихазму в Києво-Печерській Лаврі домонгольського періоду» виступив керуючий справами УПЦ. Доповідь митрополита Антонія була присвячена 950-річчю з дня преставлення преподобного Антонія Печерського, якого Церква вшановує як начальника давньоруського чернецтва і засновника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Після доповіді митрополита Антонія, доповідь на тему: «Проблема календаря в Православній Церкві: історія та сучасність» виголосив архієпископ Білогородський Сильвестр. Владика ректор у своїй доповіді розглянув одне з актуальних питань, що активно обговорюється в українському суспільстві.
На завершення пленарного засідання відбулась презентація останніх видань Київської духовної академії, яку провів професор Володимир Вікторович Бурега.
Після заверешення пленарного засідання конференція продовжила роботу на 7-ти секціях:
Секція 1 – «Біблійна екзегеза, герменевтика та ісагогика»
Секція 2 – «Догматичне та порівняльне богослов’я»
Секція 3 – «Питання патрології, аскетики й етики»
Секція 4 – «Історія Церкви»
Секція 5 – «Літургіка та літургічне богослов’я»
Секція 6 – «Церковне право»
Секція 7 – «Церковно-практичні дисципліни».
Цьогоріч Волинську духовну семінарію на конференції представляли вихованці 3-го курсу Максим Ярошевич з доповіддю: “Роль польського короля Сигізмунда ІІІ в утвердженні релігійної унії у Речі Посполитій (огляд королівських грамот)” та Георгій Зинюк з доповіддю: “Репресивна політика радянської влади проти православного духовенства: на прикладі арештів архієпископа Олексія (Громадського) і його секретаря священника Леонтія Петропавлівського”. Також дистанційно з доповіддю: “Соціальне служіння церкви в перші віки християнства” виступив викладач ВДС протоієрей Валентин Марчук.
Участь у форумі очно та дистанційно прийняло більше 90 доповідачів, серед яких представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та з-за кордону, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.
Переглядів: 92