У Києві студенти ВДС взяли участь у ХІ Міжнародній науково-практичній конференції

У вівторок, 22 жовтня, з благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось пленарне засідання ХІ Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин-сучасність-перспективи». Про це повідомляє сайт КДАіС.

Участь у міжнародному форумі взяли 91 доповідач з України, Польщі, Білорусії, Росії, Румунії та Сербії, представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів, викладачі та студенти Київських духовних шкіл.

До президії увійшли: ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій, перший проректор протоієрей Сергій Ющик та проректор з науково-богословської роботи Володимир Вікторович Бурега.

Відкриваючи форум владика Сильвестр привітав усіх присутніх з початком конференції та оголосив регламент роботи. Преосвященніший владика наголосив, що цьогоріч науковий форум присвячено 200-річчю з дня відкриття Київської духовної академії, 30-річчю з часу відродження Київських духовних шкіл та 10-річчю з часу відродження Церковно-археологічного музею при Академії.

Після завершення пленарного засідання робота конференції продовжилась на 7-х секціях:

Секція 1 — «Біблеїстика та богослов’я: історичний досвід та сучасні виклики»
Секція 2 — «Історичний шлях Православ’я на Русі»
Секція 3 — «Історія та сучасність богословської освіти»
Секція 4 — «Церковно-практичні дисципліни: історичний досвід та перспективи»
Секція 5 — «Студентська наука в духовній школі: богослов’я та біблеїстика»
Секція 6 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни»
Секція 7 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни».

Зауважимо, що цьогоріч Волинську духовну семінарію представляли студенти ІІІ-го курсу: Владислав Годунко з темою “Випускник КДА Іван Власовський та його церковно-громадська діяльність” та Андрій Вознюк з темою доповіді “Випускник КДА Євген Богуславський – посол польського сейму, редактор церковного часопису у Луцьку, викладач Волинської духовної семінарії (за матеріалами кримінальної справи з ГДА СБУ)”.