Керуючий Волинською єпархією очолив урочистості з нагоди випуску у Волинській духовній семінарії 2024

У четвер, 6 червня 2024 року, з нагоди випускного акту Волинської духовної семінарії було звершено Божественну літургію у храмі святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Очолив урочисте богослужіння керуючий Волинською єпархією Високопреосвященніший Нафанаїл, митрополит Волинський і Луцький.

Його Високопреосвященству співслужили: ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський), проректор із навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк), завідувач канцелярії єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), проректор із виховної роботи архімандрит Кирил (Видрич), класний наставник випускного курсу ВДС архімандрит Іоанн (Контура), а також викладачі і співробітники духовної школи у священному сані.

Під час Літургії було піднесено молитву за перемогу українського війська та настання миру в Україні. Крім того, помолились за спочилих ректорів, викладачів і студентів Волинської духовної семінарії.

Звертаючись до випускників, владика Нафанаїл процитував святителя Іоанна Златоуста, який говорить, що “найціннішим в цьому світі є той час, який дав Бог кожній людині, щоб наслідувати спасіння. Цей земний час даний людині, щоб пізнати Бога, приготувати себе для вічності, засвоїти євангельські чесноти. І сьогоднішні випускники Волинської духовної семінарії, дивлячись на пройдений шлях, зрозуміли, що неправильно витрачений час під час навчання – це вже втрачені можливості. Якщо хтось втрачає кошти – це скорботно, але ці кошти можна повернути своїми трудами і зусиллями. Однак, якщо людина втрачає час, даний Богом для спасіння – то його повернути дуже важко. Саме тому цінуйте кожну мить вашого навчання у Волинській духовній семінарії”, – звернувся до випускників Архіпастир.

“Сьогодні у нашій Волинській духовній семінарії особливе свято. Свято, яке ми можемо назвати як принесення Богу духовних плодів нашого семінарського виноградника. Ми раді бачити, що наші випускники успішно закінчили навчання та, виходячи у цей світ, віримо і сподіваємось, що ви станете, найперше, добрими християнами, які своїм життям будуть показувати втілення євангельських заповідей, а дехто із вас обере шлях служіння священства”, – наголосив отець Євменій.

Зауважимо, що для семінарського храму цьогорічні випускники подарували Паремійник.

Після звершення подячного молебню, цьогорічним випускникам було вручено дипломи бакалавра з православного богослов’я.