З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 24 жовтня 2023 року, в Актовій залі Голосіївського монастиря (академічного корпусу) відбулось відкриття ХV Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи». Про це повідомляє прес-служба КДАіС.
Участь у форумі очно та дистанційно беруть 74 доповідачів, серед яких представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та з-за кордону, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.
До президії увійшли: Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ професор митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київських духовних шкіл професор архієпископ Білогородський Сильвестр, проректор з виховної роботи доцент єпископ Згурівський Амвросій, перший проректор професор протоієрей Сергій Ющик.
Після молитви «Царю Небесний», пленарне засідання конференції відкрив ректор КДАіС архієпископ Сильвестр. Владика ректор привітав присутніх з початком роботи конференції та оголосив регламент роботи. Високопреосвященніший владика зауважив, що цьогоріч науковий форум присвячено 90-річчю з дня блаженної кончини останнього ректора дореволюційної Київської духовної академії священносповідника Василія (Богдашевського, 1861–1933), а також 90-річчю з дня смерті відомого богослова професора Київської духовної академії Василія Ілліча Екземплярського (1874–1933).
Після прочитання вітальних слів, пленарне засідання продовжилось виголошенням доповідей на актуальні богословські та історичні теми.
Так, проректор із наукової роботи Волинської духовної семінарії протоієрей Олександр Федчук виголосив доповідь «Репресії сталінського режиму проти насельників Почаївської лаври». Розповівши про важкий подвиг монахів Почаївської лаври, отець Олександр підкреслив важливість стояння в вірі та необхідність пам’ятати про подвиги духовенства минулого століття.
Далі робота конференції продовжилась на 6-ти секціях:
Секція 1 — «Біблеїстика та богослов’я: історичний досвід та сучасні виклики»
Секція 2 — «Історія Церкви: джерела, історіографія, нові наукові дискурси»
Секція 3 — «Церква в сучасному світі: місія, літургія, дияконія»
Секція 4 — «Студентська наука в духовній школі: богослов’я і біблеїстика»
Секція 5 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни»
Секція 6 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни»
Серед доповідачів був і викладач ВДС протоієрей Валентин Марчук з темою: “Формування соціальної доктрини в Православній Церкві”.
Переглядів: 129