У Києві представники ВДС взяли участь у ХVІ Міжнародній науково-практичній конференції “Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи”

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 17 жовтня 2024 року, в Актовій залі Голосіївського монастиря (академічного корпусу) відбулось відкриття ХVІ Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи».

Участь у форумі очно та дистанційно взяли 74 доповідачів, серед яких представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та з-за кордону, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.

До президії на пленарному засіданні увійшли: Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, голова Учбового комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, намісник Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві архієпископ Ворзельський Ісаакій.

Після молитви «Царю Небесний», пленарне засідання конференції відкрив ректор КДАіС архієпископ Сильвестр. Владика ректор привітав присутніх з початком роботи конференції та оголосив регламент роботи. Високопреосвященніший владика нагадав, що цьогоріч виповнюється 100 років з дня остаточного закриття Київської духовної академії радянською владою. Перше закриття Академії сталося у квітні 1919 р., коли у Києві тимчасово була встановлена радянська влада. Однак у серпні того ж року більшовицькі війська залишили Київ, Академія відновила свою діяльність. Але в лютому 1920 г. радянська влада остаточно закріпилася в Києві. Після цього Академію вдалося зареєструвати за радянським законодавством в якості приватного навчального закладу під назвою «Київська православна богословська академія». В такому вигляді вона змогла проіснувати до 1924 р., коли була вже остаточно ліквідована радянською владою.

Відкриваючи форум владика ректор привітав присутніх з відкриттям щорічної студентської конференції та запросив до слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, який закликав на усіх Боже благословення і побажав учасникам та гостям конференції благословенних успіхів у вивченні богоодкровенних істин.

Далі присутні заслухали доповідь ректора Академії архієпископа Сильвестра на тему: «Шляхи до автокефалії: світовий та український контексти».

Наступною прозвучала доповідь викладача Київської духовної академії професора митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Віктора на тему: «Діяльність випускників Києво-Могилянської Академії у справі відродження Православ’я на Поділлі та Волині у другій половині ХVIII ст.».

Останньою прозвучала доповідь проректор з науково-богословської роботи професора Буреги Володимира Вікторовича виголосив доповідь «Генезис ідеології “русского міра” на межі ХХ–ХХІ ст. та її основні риси».

Після завершення пленарного засідання продовжилась робота конференції на 7-ми секціях:

Секція 1 — «Богослов’я і патристика: історичний досвід та перспективи».

Секція 2 — «Біблійна екзегеза, герменевтика та ісагогика: наукові дискурси».

Серед модераторів цієї секції був проректор з навчальної роботи Волинської духовної семінарії архімандрит Феофан (Кирилюк), який виступив з доповіддю: “Жертвоприношення Йіцхака (Буття 22:1–19): переклад і коментарі”.

Секція 3 — «Історія Церкви та богословської освіти: джерела, історіографія, нові наукові дискурси».

Секція 4 — «Церква в сучасному світі: місія, літургія, дияконія».

Секція 5 — «Студентська наука в духовній школі: богослов’я і біблеїстика».

Секція 6 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-історичні дисципліни».

Секція 7 — «Студентська наука в духовній школі: церковно-практичні дисципліни».

Також від Волинської духовної семінарії виступили: викладач протоієрей Валентин Марчук з темою: “Окреслення потенційних напрямків реалізації соціального служіння Церкви в сучасних соціально-політичних умовах” (дистанційно), а також студенти 3-го курсу Давнюк Олег з темою: “Архімандрит Мефодій (Мензак) як ректор Волинської духовної семінарії” і Рудь Олег з темою: “Протоієрей Микола Точемський та його діяльність у Волинській духовній семінарії”.

Переглядів: 69