У неділю, 3 січня, у Свято-Пантелеймонівському храмі м. Луцька вікарний владика Волинської єпархії єпископ Афанасій привітав Волинське православне братство тверезості з 11-ю річницею з дня заснування, а також із днем їхнього небесного покровителя – святого праведного Іоанна Кронштадського.
Преосвященний владика очолив акафіст до цього святого. Йому співслужили протоієреї Стефан Ярема і Олександр Білінський та інші священики, що займаються профілактикою та реабілітацією людей, котрі страждають недугом пияцтва та наркоманії.
Привітати Братство тверезості також прийшли студенти 4-го курсу Волинської духовної семінарії на чолі з проректором із виховної роботи ієромонахом Кирилом (Видричем) і старшим помічником проректора архідияконом Романом (Тюканько).
У своєму слові владика наголосив на актуальності діяльності братства, підтримав тих людей, котрі ведуть тверезий спосіб життя та допомагають власним прикладом ближньому позбутися поганої звички.
Нагадаємо, що великим подвижником тверезницького руху був святий праведний Іоан Кронштадтський, адже саме він заснував “Дім трудолюбія” – виховно-просвітницький заклад для бідних людей, які рятувались від п’янства, лінощів, апатії і дармоїдства.
У 1882 р. відбулось відкриття цього центру. У своєму житті насельники цього Дому керувалися «Порадами бажаючому позбутись пороку пияцтва», які були складені самим батюшкою, суть яких зводилась до наступних пунктів:
1. Пробудись від сну невігластва та дурману! Подивись на себе, що з тобою сталося! Як мучиш ти себе та своїх близьких, скільки зла приносиш у світ!
2. Скажи твердо і рішуче, без тіні вагань: «Зрікаюсь тебе, пійло сатани! Приєднуюсь до Тебе Господи Ісусе Христе! Спаси мене, знемогаю. Долає підступний та хитрий ворог мене. Дай міцності, твердості, та постійності у моєму чистосердечному рішенні звільнитися від пияцтва. Хай буде воля Твоя» (або те, що підказує серце, своїми словами).
3. Ні в якому разі не відкладай на потім. Як тільки усвідомив, починай боротьбу із ворожою пристрастю негайно і не вступай з ним ні в які переговори, не іди ні на які поступки, втілюючи лише одну свою вимогу: ніколи, ні за яких обставин і ні з якого приводу не пити!
4. Проте, не сподівайся лише на себе, інакше програєш. Було б безглуздо відмовлятися від медичної допомоги у разі необхідності.
5. Контролюй себе, спостерігай за собою постійно. На це підуть місяці і навіть роки. Не давай собі ні найменшого послаблення. Миттєва слабкість може знову вернути все на попередні позиції. Не гордись своєю тверезістю, інакше загордишся, після чого неминуче впадеш, що і буває нерідко з тими, хто вважав, що все вже позаду.
6. Якщо ж раптом впав, піднімайся після зриву знову, як ні в чому не бувало. Кайся, говори собі: «Так мені і треба за всю мерзотність моїх гріхів, скудність покаяння. Слабкість волі, зіпсованість». І знову починай бій з невидимим ворогом. Проте, обов’язково зроби з того, що сталося , потрібні висновки та проаналізуй власні прорахунки.
7. Біжи від п’яних компаній, споювачів, дармоїдів, як від чуми. Стережись блуду, застіль. Особливо настроюй себе на тверезість у свята, дні народжень та зарплат,а також стережись інших приводів для пияцтва. Ти вже випив своє сповна.
8. Не пий ні за своє, ні за чуже здоров’я, від цього ще нічиє здоров’я не покращилося. А твоє буде вкінець зруйноване.
9. Відвідуй церковні служби у храмі, особливо Божественну літургію, читай Святе Письмо, причащайся Святих Таїнств. В цьому підґрунтя не тільки перемоги, але й справжнього зцілення душі.
11. Всіляко викорінюй у собі егоїзм, гординю та всі погані риси характеру.
12. Шукайте старанно допомоги у Спасителя і Він неодмінно допоможе вам. Прожене бісівське полчище, що вселилося у вас за вашу нестриманість, недбальство, за лінощі та холодність у молитві, за маловір’я і невірство, за віддалення від Бога та Церкви.
Переглядів: 237