Побажання любити Церкву і тропар Успіння Богородиці арабською мовою, – як відбулася зустріч волинських семінаристів із архімандритом Романом з Антіохійського Патріархату

У п’ятницю, 12 листопада, у стінах Волинської духовної семінарії відбулася непересічна і знакова подія. Цього дня зустріч із майбутніми душпастирями провів намісник Патріаршого ставропігійного Свято-Успенського монастиря в місті Баламанд (Ліван) архімандрит Роман (Ханнат). Отець Роман є кліриком Антіохійської Православної Церкви, до канонічної території якої входять, зокрема, Сирія, Ліван та інші країни Близького Сходу.

Отець Роман цими днями перебуває із візитом в Україні, що пов’язано із тим, що у Київській духовній академії 11 листопада відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Соборність Церкви: богословські, канонічні та історичні виміри».

Крім того, кілька студентів духовних шкіл УПЦ (серед них – студент ВДС Степан Сенчук) сьогодні повернулися з освітньої подорожі з богословського факультету Баламандського університету. До слова, архімандрит Роман (Ханнат) є викладачем церковного співу та гімнографії на богословському факультеті цього ліванського вишу. 

Супроводжував отця Романа заступник ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Сама зустріч викликала неабияке зацікавлення в її учасників. І це не дивно, адже Антіохійський Патріархат є давньою апостольською кафедрою Сходу, і заснування Антіохійської Православної Церкви пов’язане з апостолами Петром і Павлом. Сам апостол Петро жив в Антіохії упродовж 6 років.

І це не єдиний внесок Антіохії до історії і традиції Вселенської Православної Церкви. Архімандрит Роман нагадав, що саме з Антіохією пов’язана діяльність таких Отців Церкви і подвижників благочестя як, до прикладу, святитель Іоанн Златоуст та преподобний Іоанн Дамаскін. «Щонеділі у православних храмах співається воскресний канон з Октоїха авторства Іоанна Дамаскіна і у православних храмах відправляється літургія Іоанна Златоуста»,- зауважив отець Роман. Врешті, і формування загально православної чернечої традиції відбувалося з врахуванням тих уставів і приписів, які виникли у Сирії.

Отець Роман розповів і про сучасне життя Антіохійської Православної Церкви. Так, зокрема, у Сирії вона налічує 1,5 мільйона вірян, у Лівані – 200 тисяч. Що цікаво, серед православних Туреччині є 15 тисяч вірних саме Антіохійського Патріархату. Це пов’язано із тим, що мешкають вони на тих землях історичної Великої Сирії, які опинилися у складі Туреччини. Це, до слова й сама давня Антіохія – сучасне турецьке місто Антакья (патріарша кафедра наразі перебуває у столиці Сирії Дамаску). Має Антіохійська Церква й велику діаспору, а в США провадить навіть активну місіонерську діяльність, – зауважив отець Роман.

Він також наголосив, що із великою радістю і як велику Божу ласку сприйняв свою можливість побувати в Україні: «Я дуже люблю Українську Православну Церкву, і ви теж любіть вашу Церкву і бережіть її зі смиренням».

Присутні також мали можливість задати отцю Роману свої запитання, які стосувалися різних аспектів духовного життя, молодіжного служіння та стану Православ’я, християнства загалом, на Близькому Сході.

Як і годиться, розпочалася і завершилася зустріч молитвою, при чому на завершення отець Роман (Ханнат) виконав тропар свята Успіння Пресвятої Богородиці арабською мовою. Мелодійний східний церковний спів, який залунав у стінах семінарського храму святих рівноапостольних Мефодія і Кирила пролунав і за участі семінаристів, чиї голоси послужили для тропаря мелодійним фоном.

Насамкінець, ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський) подякував гостю з Лівану за цікаву і духовно змістовну бесіду, а семінаристи заспівали архімандриту Роману многоліття.

 

Переглядів: 422