Божественна літургія у Луцькому замку Любарта

У середу, 13 червня, з благословення ректора Волинської духовної семінарії архімандрита Євменія (Михалевського) було звершено Божественну літургію у Соборній церкві святого апостола Іоанна Богослова, що на території Луцького замку Любарта.

Богослужіння очолив викладач духовної школи священик Павло Чамахуд. Літургійні піснеспіви виконував чоловічий хор семінарії.

Нагадаємо, що храм святого апостола Іоанна Богослова є не лише першою кам’яною спорудою м. Луцька, але й першою церквою обласного центру. Вона була побудована у 1170-х роках як княжий храм династії Ярославичів. У XIII столітті при князі Мстиславі Даниловичу храм отримав статус соборного.

Нині залишки споруди розташовані на території Верхнього замку Державного історико-культурного заповідника м. Луцька.